روز خوب برای وب ایران با اولین همایش استانداردهای وب

پنچشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱ اولین همایش استاندارد های وب به همت محمدرضا محمد علی و پرهام باغستانی در محل دانشگاه علم و فرهنگ برگذار شد. همایشی که با موضوعات جدیدی که داشت می تونه در آینده به وب فارسی و ارتقای دانش عمومی و تخصصی علاقه مندان به کار در حوزه طراحی و پیاده سازی وب سایت ها و وب اپلیکشن های استاندارد کمک زیادی بکنه.

مباحثی که تو این همایش ارائه شد شاید در سایت ها و کتاب ها خونده و دیده شده باشه، اما این که این تعداد سخنران متخصص، اون هم با تجربه عملی در زمینه هایی که ارائه می دادند یک جا جمع بشن و حداقل اینکه سرنخی به علاقه مندان ارائه کنند، تا حالا پیش نیومده بود. مباحث مطرح شده، با سرفصل هایی مثل مروری بر HTML5 و CSS3،  استفاده از فونتهای فارسی در وب،  Web APIs، مایکروسافت، استانداردهای وب و Open Source Software،  طراحی ریسپانسیو – Responsive Design و در نهایت موبایل وب بود که همگی در سطح خیلی خوبی ارائه شدند.

به شخصه امیدوارم این کنفرانس ها، همایش ها و سخنرانی ها بیش از پیش برگزار بشه تا هم فضای وب فارسی بیشتر با مباحث روز دنیا آشنا بشه و هم شرکت کنندگان بدونند که به مباحثی علاقه مند هستند و بتونند راحت تر اون ها رو پیگیری کنند و دانششون  بالا تر ببرند.

جا داره به شخصه باز هم از محمدرضا محمدعلی و پرهام باغستانی، وبلاگینا و داتیس دیزاین که کار پوشش زنده همایش رو به عهده داشتند، رادیو میهن و آی‏کلاب که کار پوشش صوتی و مصاحبه ها رو به عهده داشتن و سایر دوستان دیگه ای در همایش بودند تشکر کنم و خسته نباشید بگم به همشون و امیدوارم دوباره همین مجموعه و افراد رو به زودی در کنار هم ببینم.

 

پست‏های مشابه:

  • هیچ مطلب مشابهی وحود ندارد.

6 دیدگاه در “روز خوب برای وب ایران با اولین همایش استانداردهای وب

  1. ممنون احسان جان
    جا داره یه تشکر ویژه از خودت داشته باشم که به عنوان یکی از عوامل اجرایی در این همایش خیلی زحمت کشیدی و در کنار بقیه دوستان که در کار اجرایی به ما یاری رسوندند، باعث شدی این برنامه خیلی خوب اجرا بشه و به پایان برسه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *